Rezervē laiku sarunai ar Text2reach speciālistuRezervēt laiku

Kristīne Kjerulfa – kļūt par izpilddirektori līdz šim nezināmā nozarē – pieredzes stāsts

Kristīne Kjerulfa
Kristīne Kjerulfa
Pirms 2 gadiem

COO, jeb izpilddirektora, loma uzņēmumā Text2reach nozīmē būt multiinstrumentālistam. Mani galvenie pienākumi ir ļoti attīstīta un vēsturiski veiksmīga uzņēmuma iekšējo un ārējo procesu pilnveidošana, ņemot vērā aktuālās tirgus tendences un straujās pārmaiņas. Nozare, kurā mēs darbojamies – telekomunikācijas – pati par sevi ir unikāla. Mans šī brīža svarīgākais mērķis ir saprast, kur mums augt un kļūt stiprākiem. Papildus es veidoju jaunu komandu un vadu mūsu klientu portfeli, kā arī uzturu un attīstītu biznesa attiecības ar mūsu partneriem. Interesantākais, tajā pat laikā izaicinošākais, uzdevums ir ieviest jaunas stratēģijas un produktus un izglītot tirgu par ieguvumiem, kas ir iespējami, sadarbojoties ar mums.

Esmu šajā nozarē iesācēja, tāpēc ceļā ir vairāki pamatizaicinājumi – biznesa modeļa un tā specifikas izpratne, savas kārtības izjūtas ieviešana uzņēmuma ierastajā dzīvē, kā arī darbs ar cilvēkiem, kuri ir ļoti prasmīgi IT jomā (man jāseko līdzi!).

Pāriešana jaunā biznesa nozarē vienmēr ir zināms izaicinājums, kura pirmais solis vienmēr ir uzdrīkstēšanās. Uzdrīkstēšanās domāt ārpus saviem ierastiem limitiem un biznesa modeļiem, spēja nokalibrēt vienas industrijas zināšanas uz citu, gūt pārliecību savā kompetenču unikālajā salikumā un spēt to prezentēt citiem. Šajā procesā ir svarīga ne tikai pašas pārliecības stiprināšana, bet arī atbalsts  no ārpuses, eksperti kuri ierauga potenciālu un salikumu ar jaunu lomu jaunā industrijā. Šajā ziņā atbalsts nāca no atlases ekspertes Olgas Karūnas, kura nodrošināja ļoti patīkamu un ātru atlases procesu, kura laikā bija izjūtams atbalsts, ieteikumi un patiesa interese par manām domām un sajūtām.

Kristīne Kjerulfa, COO, Text2reach

Kāds ir īsākais ceļš uz sev pieņemamu līmeni pilnīgi jaunā nozarē? Smags darbs vienmēr ir panākumu atslēga. Disciplīna un pieejamo resursu pareiza sadale virzīs jebkuru procesu uz tā mērķi. Turklāt, ja ir iespēja izbaudīt šo procesu un jums apkārt ir atbalstoši cilvēki – komanda, ģimene un draugi, tad viss norit diezgan raiti. Es vienmēr cenšos dalīties gan ar veiksmes stāstiem, gan ar gūtām mācībām, lai mani līdzcilvēki spētu sniegt neatkarīgu atgriezenisko saiti. Savas karjeras laikā esmu iemācījusies, ka katrs komandas biedrs sniedz pievienoto vērtību un svaigu skatījumu uz procesiem, neatkarīgi no pieredzes līmeņa. Ir ārkārtīgi svarīgi nenoslīkt rutīnā, nezaudēt asu prātu, tāpēc dažreiz ir ļoti noderīgi dot komandai vietu viņu pašu idejām.

Kad es nolēmu apgūt Ekonomiku un Finanses kā savu augstāko izglītību, es domāju, ka darbs ar grāmatām un kvantitīvo analīzi būtu daudz vērtīgākas prasmes nekā cilvēku vadīšana vai lietišķā psiholoģija. Tomēr, neatkarīgi no tā, cik precīzs vai tehnisks jūs esat, jebkura vadoša amata ieņemšana prasa smagu un rūpīgu darbu ar cilvēkiem – savu komandu, klientiem un vadību. Komunikācija ir atslēga, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi to apgūt un uzlabot. Vienmēr ir jāklausās, un neviena laba ideja nepamuks garām!

Lai neatpaliktu no tempa un neizdegtu – nekad nepalaid garām iespēju gūt jaunu pieredzi, ceļot un izzināt apkārtējo pasauli un cilvēkus. Plašs redzesloks padara jūs par interesantāku, gudrāku un kompetentāku cilvēku. Es brīvo laiku vairāk uztvertu kā vērtību, lai saprātīgi to pavadot atgūtu enerģiju un iedvesmu.

Par laimi, man ir manas komandas atbalsts un manu vadītāju milzīgā gudrība un pieredze. Esmu pārliecināta par savas komandas un uzņēmuma spēju sasniegt jaunas virsotnes!