Rezervē laiku sarunai ar Text2reach speciālistuRezervēt laiku

Kā veidot veiksmīgas SMS mārketinga kampaņas

Kalvis Šēnbergs
Kalvis Šēnbergs
Pirms 2 gadiem

SMS mārketings ir komunikācijas process, parasti ilgstošs un pastāvīgs, kurā uzņēmums sūta savu biznesa informāciju – reklāmu vai atgādinājumus – saviem klientiem, izmantojot SMS, uz klientu mobiliem telefoniem.

  • SMS mārketings ir ļoti personisks komunikācijas veids
  • Vairāk kā 95% no saņemtajām SMS tiek atvērtas un izlasītas
  • SMS ir lielisks kanāls lai palielinātu pārdošanu un klientu piesaisti

SMS Mārketinga labā prakse

Parunāsim par SMS mārketinga labo praksi. Kā jebkurai mārketinga taktikai ir labās, sliktās un pavisam sliktās puses. Šeit esam apkopojuši dažus SMS mārketinga padomus, kuri varētu būt noderīgi, lai veidotu veiksmīgas SMS mārketinga kampaņas.

Saņem atļauju

Pārliecinies, ka Tavi klienti vēlas saņemt SMS paziņojumus. “Spamot” klientus ir neētiski un nepieklājīgi (dažās valstīs pat nelikumīgi). Saņemt atļauju no klientiem bieži vien ir vieglāk un lētak, ja domājam par uzņēmuma reputāciju un imidžu. Klientiem var lūgt nosūtīt pieteikšanās īsziņu, aizpildīt formu mājas lapā vai papīra formātā dodot piekrišanu SMS Mārketinga ziņu saņemšanai. Mēs ticam, ka šis ir pats būtiskākais aspekts veiksmīga SMS Mārketinga realizācijai. 

Domā par pievienoto vērtību

Atceries, ka klienti ir piekrituši saņemt vērtīgu informāciju (nozīmīgus paziņojumus, atgādinājumus vai reklāmas kuponus). Pārliecinies, ka informācija ir noderīga, piemērota, piedāvājumi aizraujoši un vērtīgi! Liec klientiem justies kā VIP kluba biedriem.

Mazāk ir labāk, jeb īsāk ir labāk

Lai gan mobilo telefonu ekrāni kļūst arvien lielāki, lietotāji nevēlas lasīt garus SMS tekstus. Īsāk ir labāk! SMS garums ir 160 simboli un ta sir pilnīgi pietiekami, lai nodotu jebkādu svarīgu informāciju. Tiesa gan, tehnoloģija atļauj nosūtīt saliktās SMS līdz pat 7 SMS garumam kā vienu ziņu, tas ir ne tikai klientu pieredzes un iesaistes jautājums, bet arī izmaksas, jo par katru SMS daļu jāmaksā kā par atsevišķu SMS.

Nesūti pārāk bieži

Pat lojālākais klients nevēlas saņemt informāciju katru otro dienu. SMS ir ļoti personisks komunikācijas kanāls, un tas ir jāciena. Mēs iesakam SMS paziņojums sūtīt ne biežāk kā 2-3 reizes mēnesī. Aktīvāka komunikācija veicinās klientu vēlmi atteikties no SMS paziņojumu saņemšanas.

Piedāvā atteikšanās iespēju

Klientiem būtu jānodrošina iespēja jebkurā brīdī atteikties no turpmākas SMS saņemšanas. Protams, uzņēmuma interesēs ir saglabāt un papildināt klientu datu bāzi, bet klienti novērtēs iespēju ērti atteikties no SMS saņemšanas, ja piedāvājumi vai informācija vairs nebūs saistoša. Ērti ir izmantot 2-virzienu SMS funkcionalitāti, ļaujot klientam atbildēt, piemēram, ar komandu STOP uz saņemto SMS paziņojumu. Svarīgi ir iekļaut atteikšanās informāciju katrā nosūtītajā SMS, lai nesadusmotu klientus, kuri vairs nevēlas saņemt SMS, bet arī nesaprot kā pārtraukt SMS saņemšanu. Tajā pašā laikā, ja Tavs pakalpojums, zīmols vai uzņēmuma piedāvājums būs saistošs, labs un vērtīgs, klienti būs priecīgi turpināt saņemt SMS.

Izvēlies piemērotu laiku

Cieni savu klientu, nesūti SMS paziņojumus vēlu vakaros vai agri no rītiem. Mūsu pieredze rāda, ka klienti iesaistās un reaģē uz SMS paziņojumiem, kuri tiek nosūtīti darba dienu darba laikā. No rīta un vakaros cilvēki ir aizņemti ar privātām lietām un ģimenes pienākumiem, tādejādi, lielākoties nepievērsīs uzmanību SMS paziņojumiem.

Ja vēlies detalizētāk noskaidrot, kā SMS var palīdzēt Tavam biznesam – sazinies ar mums! Ja vēl nelieto SMS paziņojumus – izveido bezmkasas SMS kontu un pārliecināties par iespējām ko piedāvā Text2reach.