Rezervē laiku sarunai ar Text2reach speciālistuRezervēt laiku

Divvirziena SMS: iespēja uzlabot klientu komunikāciju biznesa izaugsmei

Mārtiņš Labāns
Mārtiņš Labāns
Pirms 2 gadiem

Uzņēmumi plaši izmanto SMS, lai saviem klientiem nosūtītu informāciju par saviem produktiem, pakalpojumiem vai jaunumiem.

Viss darbojas lieliski, ja uzņēmuma mērķis ir tikai nodot informāciju klientiem. Bet kā būtu ja uzņēmums varētu arī saņemt atgriezenisko saiti no klientiem? Šeit palīdzēt var Divvirziena SMS risinājums.

Kas ir Divvirziena SMS?

Divvirziena SMS pakalpojums ļauj uzņēmumiem gan nosūtīt, gan saņemt atbildes SMS izmantojot tiem piešķirtu mobilo numuru un veicot API integrāciju uzņēmuma sistēmā. Iespējama automātisku ziņu izsūtīšana ar aicinājumu lietotājiem atbildēt ar konkrētu komandu veicot kādu apstiprinājumu vai izvēli. Divvirziena SMS apmaiņa tiek īstenota, izmantojot īsos kodus vai virtuālos garos numurus.

Lai gan virtuālie mobilo tālruņu numuri atgādina standarta tālruņu numurus, īsie kodi sastāv no 3–6 cipariem. Īsos kodus var izmantot tikai noteiktajā valstī (svarīgi atcerēties, ka noteikumi un prasības atšķiras).

Divvirziena SMS priekšrocības

  1. Ātrums: īsziņas parasti tiek piegādātas dažu sekunžu laikā, kas palīdz uzņēmumiem nekavējoties piegādāt svarīgu informāciju. Turklāt, klientu mijedarbība ar SMS (atvēršana un atbilžu biežums) ir ievērojami augstāks nekā e-pastiem. SMS piegādes ātrums un konstruktivitāte motivē to saņēmējus rīkoties ātri – reģistrēties vai autorizēties tiešsaistes portālos, veikt pirkumus. Skaidri un īsi jautājumu formulējumi, kas var iekļauties īsziņā, arī mudina ātri atbildēt uz aptaujām.
  2. Automatizācija: izmantojot divvirzienu SMS ir iespējams automatizēt komunikāciju ar klientiem – sniegt dinamiskas atbildes, kuru pamatā ir iepriekš definēti atslēgvārdi, kas identificē klientu vēlmes. Tas ietaupa daudz laika un resursu. Mēs novērojam milzīgu pieprasījuma pieaugumu iestādēs, kas novērtē klientu ierašanos pie pakalpojuma sniedzēja – skaistumkopšanas, medicīnas vai ceļojumu nozaru pārstāvji izplata atgādinājumus, apstiprina rezervācijas vai apkopo atsauksmes par pakalpojumu, izmantojot šādu automatizāciju.
  3. API integrācija: divvirzienu SMS pakalpojumu sniedzēji kā Text2reach piedāvā ērti lietojamas API, ar kurām uzņēmumi var sūtīt, saņemt un pārraudzīt ziņojumus. Tos var viegli integrēt ar jebkuriem trešo pušu rīkiem vai lietojumprogrammām.
  4. Izmaksu efektivitāte: SMS kampaņām ir zemākas iestatīšanas un darbības izmaksas nekā citiem mārketinga rīkiem. ROI (ieguldījumu atdeve) ir augstāka, jo uzņēmumi sadarbojas ar esošajiem klientiem vai cilvēkiem, kuri vēlas saņemt ziņojumus par saviem produktiem un pakalpojumiem.

Labā prakse:

  • Pārliecinieties, vai saņēmējs ir apzināti izvēlējies saņemt īsziņas;
  • Koncentrējieties uz saņēmēju prasībām, saņemot atļauju sadarboties ar viņiem;
  • Vienmēr sniedziet precīzu informāciju;
  • Veidojiet īsus un skaidrus ziņojumus;
  • Ņemiet vērā saņēmēja viedokli un vēlmes, lūdzot atsauksmes kampaņas ietvaros;
  • Atcerieties, ka katrs ziņojums ir iespēja vairot uzticību un labo gribu, vai arī iemesls tos zaudēt.