Rezervē laiku sarunai ar Text2reach speciālistuRezervēt laiku

10 miljardi SMS katru dienu – A2P SMS

Ruslans Čebotarjovs
Ruslans Čebotarjovs
Pirms 2 gadiem

A2P SMS (saīsinājums no angļu valodas Application to Person Short Message Service) apzīmē procesu, kurā persona saņem īsziņu no kāda pakalpojumu sniedzēja, aplikācijas vai programmatūras. Aplikāciju sūtītās īsziņas parasti tiek sūtītas automātiski, iestājoties noteiktiem nosacījumiem – piemēram, tuvajas ārsta vizīte vai persona mēģina autorizēties kādam tiešsaistes pakalpojumam ar SMS PIN koda palīdzību.

A2P īsziņu serviss sevī ietver mārketinga SMS, pakalpojumu atgādinājumi (ārsts, autoserviss utml), uzņēmumu vai valsts iestāžu paziņojumi, divu līmeņu autorizācija (2FA), pieejas paroles vai PIN kodi.

Top 3 pielietojumi A2P SMS servisam

  1. SMS mārketinga kampaņas – efektīvs veids kā sazināties ar saviem klientiem nosūtot īpašus piedāvājumus vai infromāciju par uzņēmuma jaunumiem.
  2. Tikšanās atgādinājuma īsziņaspakalpojumu biznesiem noderīgs rīks, lai samazinātu klientu neierašanās gadījumus un noturētu ieņēmumu līmeni.
  3. Autorizācijas un vienu reizi lietojamās paroles – Divu līmeņu autorizāciju un uz SMS nosūtītas paroles, lai pārliecinātos par klienta identitāti, ļaujot piekļūt konkrētam pakalpojumam vai tiešsaistes kontam.

Īsziņas ir ļoti efektīvs komunikācijas kanāls

SMS, kā komunikācijas kanālam, ir augstākais atvēršanas un reaģēšanas procents un salīdzinoši zemas izmaksas. SMS atvēršanas procents ir tuvu 98% ar atbildes reakciju līdz pat 45%, turklāt 95% no nosūtītajām SMS tiek atvērtas pirmo 3 minūšu laikā. Mūsu pieredze rāda, ka klienti reaģē vai atbild uz saņemto SMS 90 sekunžu laikā, salīdzinājumā ar 90 minūtēm, kas paiet reaģējot uz saņemtu mārketinga vai informatīvo e-pastu.


Biznesa sūtītajām SMS atvēršanas pocents ir gandrīz 5 reizes lielāks salīdzinot ar sūtītajām e-pastu kampaņām, turklāt klientu reaģēšanas procents ir vēl lielāks – SMS kampaņām tas ir 45% pret 5% e-pastu kampaņām. Ieguvumi ir acīmredzami.

SMS ir laba izmaksu un ieguvumu attiecība

Digitālais mārketings mūsdienas ir kļuvis ļoti dārgs. Ja aprēķinam nepieciešamo summu, lai investētu labā digitālajā kanālā, kurš ģenerētu vērā ņemamus rezultātus, pret SMS kampaņu sūtīšanas izmaksām un pēc tam analizējam ROI (no angļu valodas Return on investment), tad SMS rezultāti ir vairākas reizes labāki.

A2P SMS skaitļi pasaulē

Nevienam citam apziņošanas kanālām nav tādu panākumu, kā SMS. Par to liecina arī A2P SMS izaugsmes rādītāji. SMS apjoms, ko biznesi nosūta saviem klientiem visa pasaulē, nemitīgi pieaug, un pēc prognozes 2030. gadā A2P SMS kopējais tirgus pasaulē sasniegs 100 miljardus ASV dolāru. Turklāt skaitliski A2P SMS apjoms sasniegs 10 miljardus SMS dienā jau 2022. gada beigās.

Vai esat gatavi sākt izmantot SMS savā biznesā?

Saprotot pamatprincipus, kā darbojas A2P SMS risinājums, tas, iespējams, ir sākums, lai apsvērtu ieguvumus un integrētu SMS sūtīšanu arī savos uzņēmuma procesos. Mūsu SMS risinājums paredz iespēju izmantot gan SMS mārketingam domāto WEB sūtītāju, gan viegli integrējamu SMS API, lai Jūs varētu sākt sūtīt SMS paziņojumus saviem klientiem.


Aicinam reģistrēties izveidojot bezmaksas SMS kontu. Vai arī sazinieties ar mūsu pārdošanas komandu, lai noskaidrotu vairāk iespēju ko sniedz A2P SMS izmantošana.